Інтер'єр у японському стилі з'явився на початку 17 століття. Це декоративний стиль формувався за принципом мінімалізму «все зайве бридко», в якому був повна відмова від зайвих меблів, надлишкового декору, прості строгі форми, несприйнятливість до хаосу і метушні, а також стриманий дизайн.
Для інтер'єру в японському стилі характерна геометрична гармонія, витонченість і перш за все, велика кількість відкритого простору. Основну частину японського житла займає відкритий простір, яке включать в себе зону їдальні, робочого місця, вітальні, відкриту кухню і чайний подіум. Отже, приміщення ділять не на кімнати, а на функціональні зони (зонування кухні).
Варто нагадати, що філософія японського стилю тісно пов'язана з природою - з точки зору кольору, композиції і матеріалів. Тому простір оформляють, як правило, за допомогою рухомих паперових ширм або розсувних перегородок з матового скла, завіс, що розділяють приміщення на різні зони, наприклад, зону відпочинку і гостьову зону. Переставляючи їх, можна ваш інтер'єр оновлювати хоч кожен день.
У японському стилі інтер'єру ніщо не перевантажує увагу, простір сконструйовано виразно і спокійно. Кольорове рішення інтер'єру японського стилю переважно світла: відтінки білого, бежевого, кремового і молочного. Контрастні кольори теж дуже щільно, пов'язані з постійним пошуком балансу протилежностей: вогню і води, дня і ночі, землі і повітря. Проявити колірну рівновагу можна в поєднаннях наступних кольорів: білого і червоного, венге і світло-бежевого, чорного і білого. Також характерні прості площині, природна і натуральна фактура.
Стіни, як правило, фарбують у світло матові тони, при цьому розписуючи, японської графікою або просто обклеюють, зробленими вручну, бамбуковими (бамбукові шпалери в інтер'єрі), джутові або СИЗАЛЕВІ шпалерами. А дерев'яні ніші, оформляють національної керамікою, вони будуть бути самим невід'ємним атрибутом декору стін в даному стилі. Ще їх можна декорувати тканинами (шовку і бавовни) світлих відтінків або породами деревини.
Стелю в основному завжди залишають білою та рівною, але є й інший, непростий варіант оформлення стелі. Наприклад, на дерев'яний каркас укладають матове скло або спеціальну рисовий папір, а між рисовим папером або склом і стелею встановлюють світильники (вітражі на стелі).
Взагалі світло важлива завдання японського інтер'єру. І для завершення повної композиції застосовують прості лампочки в паперових абажурах найпростіших форм. Наприклад, прямокутник - зроблять його розсіяним і м'яким, не б'є в очі, але тут, же підкреслює кожен елемент вашого інтер'єру.
Підлоги виготовляють суворо з деревини темних порід, потім на них обов'язково стелять плетені з простої соломи мати. Хочу нагадати, що концепція теплих підлог або з підігрівом (як вибрати теплі підлоги), прийшла в наш побут, також з японського стилю.
Втілюючи японський стиль в інтер'єрі, дизайнери часто, дотримуються одним принципом не перевантажувати приміщення непотрібними предметами меблів, а сама кількість її намагаються звести до мінімуму. Меблі обов'язково повинна бути простої геометричної форми, невеликий і зроблена з натурального бамбука або деревини, з гладкою і лакованою поверхнею. Наприклад, стільці, часто замінюють цікаві подушки. А ніші, які вбудовані в стіни, а іноді навіть і в підлогу, відмінно замінюють шафи, в яких легко можна зберігати речі або посуд.
Але такий інтер'єр може залишитися незавершеним без додаткових аксесуарів, які включають в себе традиційні орнаменти або мотиви. Це можуть бути різноманітні світильники і ліхтарики, бамбукові або солом'яні килимки (як вибрати ковролін), ляльки в національному кімоно, абажури з рисового паперу, віяла з малюнками сакури чи ієрогліфами і різні шкатулки. Також ідеально підійдуть для оформлення інтер'єру в японському стилі керамічні блюда і палички для їжі або чайний сервіз, розмальований вручну.
Комментариев нет:
Отправить комментарий